Mléčná farma Lbín

O nás

ÚVOD | O NÁS

Naše farma

V drsné krajině severních Čech, nedaleko lázeňského města Teplice, se nachází nově zrekonstruované rodinné hospodářství, které postupně zvelebujeme od roku 2019.

Naší farmu obývají anglonubijské kozy, ovečky, pastevecký pes, kočky a koně, ale naším hlavním zaměřením je chov jerseyského skotu, produkce mléka a provozování mini mlékárny.

Jerseyský skot – toto náročné malé plemeno bylo vyšlechtěno na ostrově Jersey v průlivu La Manche. Jeho největší předností je především vynikající mléko s vysokým obsahem smetany (tuku) a vysokým obsahem bílkovin. Mléko v porovnání s ostatními plemeny skotu obsahuje vyšší podíl sušiny, vápníku, beta karotenu a smetany. Tím je dáno jako velmi vhodné pro stloukání másla. Pro svoji jedinečnou, lahodnou a nezaměnitelnou chuť je předurčeno pro výrobu celé škály mléčných produktů.

Naše produkty

Máme schválenou registrovanou mlékárnu pro výrobu a prodej mléčných výrobků, které uvádíme na trh pod názvem naší farmy – Mléčná farma Lbín.

Zpracováváme mléko pouze a výhradně od našich kraviček, které není homogenizované.

U mléčných výrobků jsme se zaměřili na produkty,které budou nejen zdravé, ale I velmi chutné.

V nabídce máme:

Vzhledem k tomu, že jsme malá farma, jsou jednotlivé druhy produktů nebo množství produktu pouze v omezené míře. Je tak lepší případný zájem o produkt nejdřívě telefonicky konzultovat.